Antywłamaniowe okno z roletą - jak to działa?

Antywłamaniowe okno z roletą – jak to działa?

Autor: Kamila Poręba

Zabezpieczyć dom przed złodziejami czy włamywaczami można na wiele sposobów – podstawowym z nich będzie założenie alarmu antywłamaniowego. Jednak, jeżeli pragniemy kompleksowo zabezpieczyć dom i rodzinę warto pomyśleć o dodatkowych sposobach ochrony. W niniejszym wpisie zajmiemy się duetem: okno i roleta przeciwwłamaniowa. 


Okno i roleta antywłamaniowa w praktyce

Okno wraz z roletą podpina się za pomocą specjalnych czujników do okuć okiennych – zabieg ten, powoduje, że każda próba poruszenia okna wywołuje alarm. Podpięcie okien i rolet do systemu alarmowego w domu daje dodatkową korzyść – podczas dłuższego wyjazdu właściciela lub właścicieli rolety będą imitowały obecność w domu, co pomoże odstraszyć potencjalnego włamywacza. Z reguły dobrze zabezpieczony dom odstrasza złodziei, ponieważ włam do niego trwałby długo, wymagałby specjalistycznego sprzętu i byłby bardzo ryzykowny – im dłużej trwa włam tym większe jest prawdopodobieństwo fiaska, a nawet wpadki.

Roleta kontra złodziej

Załóżmy jednak, że złodziejowi uda się rozpracować system alarmowy. Jak wobec tego, przed dostaniem się do domu powstrzyma go roleta? Otóż roleta z napędem elektrycznym wyposażona jest w wieszaki blokujące, które zapewniają sztywne połączenie między pancerzem rolety, a wałem napędowym. Zatem uniesienie rolety jest praktycznie niemożliwe. W roletach manualnych stosuje się rygiel ręczny, którego celem również jest uniemożliwienie uniesienia rolety z zewnątrz.

Okno kontra złodziej

Tym razem zakładamy, że złodziej przebił się zarówno przez system alarmowy, jak i przez roletę – do pokonania zostało okno. W nowoczesnym budownictwie stosowane są pakiety dwu lub nawet trzyszybowe – między innymi dla zwiększenia bezpieczeństwa. W jednym oknie można zainstalować szyby różnego rodzaju. W celu ochrony antywłamaniowej jako szybę zewnętrzne powinno wybrać się szybę laminowaną – szyba ta składa się z kilku warstw szkła sklejonych ze sobą specjalistyczną folią. Rozbicie jej, jest praktycznie niemożliwe, a nawet jeżeli komuś uda się ją rozbić – szyba nie rozpadnie się – powstanie na niej po prostu pajączek. 


Rolety i okna – Bielsko-Biała, Katowice, Tychy  -ArtrollLicencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Leave a Comment

Nasi partnerzy

usługi płytkarskie i glazurnicze poznań
Usługi płytkarskie i glazurnicze
Marketing deweloperski