Moda na grzejniki stylizowane żeberkowe

Moda na grzejniki stylizowane żeberkowe

Moda na grzejniki stylizowane żeberkowe.

Autor: Marek Adamczyk

Grzejniki żeberkowe do niedawna były reliktem przeszłości, którego właściciele mieszkań chętnie się pozbywali. Dla wielu osób grzejniki typu żeberkowego kojarzą się z monotonią czasów PRL, kiedy w każdym mieszkaniu były te same grzejniki. 

 

 

Tymczasem ich odświeżenie może dać zaskakująco ciekawy efekt. Grzejniki te mają swoje zalety. Między innymi to, że są wykonane z żeliwa i długo trzymają ciepło.

Grzejnik żeberkowy odświerzony

Grzejniki żeberkowe są chętnie wykorzystywane do wnętrz o charakterze loftowym i industrialnym. Grzejniki są ważnym elementem wystroju wnętrza i to między innymi dzięki nim możemy nadać odpowiedni charakter wnętrzu. Dodatkowo tego typu grzejniki modułowe mają dużą powierzchnię grzania i dostępne są w mocach nieosiągalnych dla zwykłych modeli panelowych. Można nimi ogrzać duże powierzchnie bez stosowania ogrzewania podłogowego. 

grzejnik do wnętrza klasycznego

Nowoczesne grzejniki żeberkowe zyskują na popularności.

Coraz większą ilość modeli grzejników żeberkowych oferowanych przez producentów świadczy o dużym zapotrzebowaniu na takie konstrukcje. Najwięksi producenci grzejników w Polsce poszerzają ofertę swoich grzejników o modele stylizowane żeberkowe.

Dużą zaletą tego rodzaju grzejników jest elastyczność rozmiaru. Grzejnik żeberkowy można zamówić od minimalnej szerokości 2 żeberek do kilkudziesięciu żeberek. Ich szerokości mogą mieć nawet do 250 cm. Wysokości także są imponujące bo często przekraczają 200 cm.

Największe grzejniki stylizowane żeberkowe osiągają moc do 3500 WAT. Dzieki tak dużej mocy można jednym grzejnikiem zapewnić źródło ciepła dla całkiem dużego pokoju o powierzchni nawet 30m2. (Będzie to uzależnione od wielu czynników między innymi od oparametrów izolacyjnych budynku i szczelnosci okien.)

Do tego należy dodać szerokie możliwości kolorystyczne które w niektórych modelach są dostępne bez dodatkowej opłaty. Dobranie odpowiedniego koloru może nadać tej samej konstrukcji zupełnie inny charakter, dzięki czemu będzie można zastasować ten sam model do salonu kuchni czy pokoju dziecięcego.

grzejnik modułowy zielony

Modele składające się z żeberek występują  także ze stylizowanymi nóżkami i z akcesoriami typu wieszak w industrialnym stylu. Nowoczesne wersje grzejników żeberkowych mimo, że wyglądają jak grzejniki żeliwne w rzeczywistości wykonane są ze stali. Dzięki temu nagrzewają się szybko i zachowuja szczelnośc na dłużej.


Grzejniki stylizowane żeberkowe – przegląd modeli

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Leave a Comment

Nasi partnerzy

usługi płytkarskie i glazurnicze poznań
Usługi płytkarskie i glazurnicze
Marketing deweloperski